گروه معماری آبا | ABA Group | دکوراسیون داخلی
86
rtl,page,page-id-86,page-template-default,ajax_updown,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,wpb-js-composer js-comp-ver-4.4.4,vc_responsive

دکوراسیون داخلی

مفهوم دکوراسیون داخلی ساختمان به عنوان یک حرفه، یک هنر و یک صنعت در دنیا شناخته شده است و هدف آن بهینه‌ سازی و سازگارکردن استفاده‌ های مورد نظر برای یک محیط ساخته شده‌ است. در واقع می‌توان از آن به روندی عملکردی، زیبایی‌ شناختی و هدایت‌ گر، برای رسیدن به ‌اهداف مورد نظر از جمله پویایی، افزایش بازده‌ کاری و یا بهترکردن روش زندگی، یاد کرد.

دکوراسیون داخلی طیف گوناگونی از عناصر و مؤلفه­ ها از قبیل فرم، نور، رنگ، بافت، کف، سقف، دیوار، عناصر کارکردی و تزیینی و مبلمان را در بر می­گیرد. این عناصر ابزار های کار طراح هستند که همگی باید به طور هماهنگ و متناسب در یک طرح مرتبط و خوشایند قرار گیرند.

تاثیرات دکوراسیون داخلی (طراحی داخلی) در زندگی به وضوح قابل مشاهده است و زندگی همه آحاد جامعه را تحت تأثیر خود قرار می ­دهد. از این­ رو موضوع طراحی داخلی به هیچ وجه محدود به اقشار مرفه و خانه­ های اعیانی نیست و می ­تواند برای طبقات کم­ درآمد هم مفید باشد. مثلا اگر قصد داشته باشیم امکان زندگی راحت را در فضای ۴۰ یا ۶۰ متری آپارتمان­ ها فراهم کنیم ، طراحی داخلی یک ضرورت گریز ناپذیر خواهد بود و    می تواند به ما نشان دهد که در این فضای کوچک چطور و با چه وسایلی باید زندگی کنیم.